ג'יין בורדו - איך אפשר אהוד בנאי - יוצא לאור asaf avidan - one day אפרת גוש - לראות אהוד בנאי - רוחות הצפון kate_bush-army_dreamers

‘ממשיכים בדרך של עמית’

עמית עסק במס’ ענפי ספורט (אפניים, שחיה ועוד) אך הספורט המשמעותי ביותר עבורו היה הריצה. עמית השתמש בריצה כאמצעי להגיע ממקום למקום ברחבי העיר. כשעמית רצה להירגע, היה נועל נעלי ספורט ורץ. כשלמד לבגרויות רץ לפני הבחינה. הריצה הפכה לחלק משמעותי מהעיסוקים של עמית והוא הגיע להישגים מצויינים בריצה למרחקים ארוכים.

גם בצבא עמית הצטיין בריצה אם זה בגיבוש שייטת, בוחן כושר או בימי ספורט. כשעמית הגיע מהבסיס לסופ”ש, ממש לפני ארוחת שישי היה יוצא לריצה של כשעה ברחובות העיר וצועק: ‘חכו לי עם הארוחה ותשאירו לי זמן להתקלח’…
כמפקד כשהיה צריך לאפס חייל סורר או חסר מוטיבציה, היה מודיע לו: בגדי ספורט, מד”ס פרטי, אני ואתה, עכשיו. לוקח את החייל הסורר ויוצא אתו לריצה ארוכה ובסופה כשהחייל כבר בקושי נושם, היה מושיב אותו לצדי השביל מוציא את ערכת הקפה מתיק הגב, מכין קפה שחור חזק ומתוק ושובר את הקרח עם אותו חייל.

מרתון 2014

לאחר נפילתו החליטה המשפחה להנציח את אהבתו לריצה דווקא ביום הולדתו שחל בסוף נובמבר בכדי להדגיש את המשכיות החיים ולשמוח ביום הולדתו.

המרוץ מתקיים במסלולים קבועים מהר הרצל לגימנסיה העברית שברחביה (מסלול ארוך: 8.2 ק”מ, בינוני 4.5 ק”מ וקצר עממי 2 ק”מ).

המרוץ נערך בשיתוף הגמנסיה העברית וגדוד 603 בהנדסה קרבית ואליו מתווספים חברים, מכרים, בוגרי הגמנסיה והגדוד.

ללא הרשמה…ללא תשלום…